Χρήση κινητού τηλεφώνου και άλλων ηλεκτρονικών συσκευών στο σχολείο

Οι μαθητές δεν επιτρέπεται να έχουν στην κατοχή τους, εκτός από κινητά τηλέφωνα, και οποιαδήποτε άλλη συσκευή ή/και παιχνίδι που διαθέτει σύστημα επεξεργασίας δεδομένων ήχου και εικόνας (π.χ. ρολόι ή στυλό με κρυφή κάμερα) εντός του σχολικού χώρου.

Οι εκπαιδευτικοί οφείλουν κατά την ώρα της διδασκαλίας να έχουν θέσει εκτός λειτουργίας, εκτός από τα κινητά τους τηλέφωνα, και οποιαδήποτε άλλη συσκευή που διαθέτει σύστημα επεξεργασίας δεδομένων ήχου και εικόνας.

«  Νοέμβριος 2017  »